Většina současné společnosti bere Velikonoce hlavně jako příležitost k vycestování a užití si poslední zbytku sněhu na horách, či zajet se podívat na prohlídku hradů, které právě v tomto období začínají zahajovat sezónu. Křesťané se oddávají půstu a chodí na pravidelné bohoslužby do kostela. I když to nevěřící mnohdy netuší, právě Velikonoce patří mezi nevýznamnější křesťanské svátky, jsou dokonce významnější než samotné, a pro společnost dosti oblíbené, Vánoce. Nepatříte-li ani do jedné z těchto skupin, tak vás alespoň potěší prodloužené volno. Velký pátek je totiž už oficiálně uznaným svátkem v kalendáři, a tak spolu s Velikonočním pondělím si můžeme prodloužit víkend hned o dva dny navíc.
Očekávejte jaro v novém kabátě!

Tak, jak jsou Vánoce svátky klidu, naopak Velikonoce jsou poměrně rušný svátek. Nejen, že podle tradic musí děvčata namalovat kraslice, které později za vyšleháním pomlázkou dávají chlapcům, ale tyto jarní oslavy patří i gruntování. Sluníčko vysvitlo a tak nejedna žena bere do ruky hadr, aby stihla umýt okna, podlahy a přebrat oblečení ve skříni. Kdy jindy totiž začít něco nového, než právě v tomto období?

Neváhejte a vyzdobte si slavnostně i interiér. Zavěste na okno či dveře velikonoční vajíčka se zajíčky a kuřátky nebo alespoň upečte ve své moderní kuchyni beránka, či Jidáše, tradiční pečivo.